reklama - zainteresowany?

Kapłan diabła. Opowieści o nadziei, kłamstwie, nauce i miłości - Onepress


Autor: Richard Dawkins
Tytuł oryginału: A Devil's Chaplain: Reflections on Hope, Lies, Science, and Love
ISBN: 978-83-283-5682-5
stron: 320, Format: 140x208, okładka: miękka
Księgarnia: Onepress

Cena książki: 39,90 zł

Książka będzie dostępna od marca 2019

Dawkins jest wspaniałym pisarzem, wielkim rzecznikiem rozsądku i niewyczerpanym źródłem wiedzy.

New Republic

Jaką książkę mógłby napisać kapłan diabła o tym niezgrabnym, marnotrawnym, nieudolnym i przerażająco okrutnym dziele natury!

Karol Darwin

Sztuka zaraźliwego entuzjazmu

Kim tak naprawdę jest Richard Dawkins? Genialnym naukowcem czy religijnym szarlatanem? Jego kolejne tezy budzą mnóstwo skrajnych emocji, od zachwytu po zagorzałą krytykę. Jedno jest pewne - to znakomity orator i doskonały pisarz. Teksty wychodzące spod jego pióra są uznawane za wybitne i nawet najwięksi przeciwnicy przyznają, że argumentacja, jaką stosuje, jest niebezpiecznie przekonująca...

Możesz kochać Dawkinsa albo go nienawidzić, nie wolno Ci jednak przejść obojętnie obok tej książki. Jest ona imponującym wycinkiem naszego wszechświata, doskonale przeanalizowanym i odkrytym na nowo. To zebrane w jednej książce najlepsze i najbardziej przełomowe z esejów Dawkinsa: na temat pseudonauki, determinizmu, memetyki, religii, terroryzmu i wielu innych. To także poruszający hołd złożony przyjaciołom i polemistom.

Przyjrzyj się z bliska myśleniu i pasji jednego z największych intelektualistów naszych czasów. Poznaj jego trzeźwe poglądy na rzeczywistość oraz refleksje, które sprawią, że spojrzysz na wiele spraw we własnym życiu z zupełnie nowej perspektywy.Lubię pielęgnować w sobie przekonanie, że większość z tego, co piszę, jest utrzymana w pogodnym, a nawet żartobliwym tonie. Tam, gdzie okazuję pasję, jest się czym pasjonować. Gdy wpadam w gniew, mam nadzieję, że jest to gniew kontrolowany. Kiedy pojawia się smutek, staram się, żeby nie przerodził się w rozpacz i nie zabił nadziei na przyszłość. Niemniej nauka jest dla mnie w większości przypadków źródłem ogromnej radości i mam nadzieję, że to widać w niniejszej książce.

Richard Dawkins, ze wstępu

Zdecydowanie pobudza do myślenia. New York Times Book Review

Entuzjazm Dawkinsa dla różnorodności życia na naszej planecie powinien okazać się zaraźliwy. Publishers Weekly

Zagorzały orędownik wyższości nauki empirycznej nad przesądami. (...) Nawet jego najbardziej bezkompromisowe teksty budzą zachwyt nad cudami fizycznego świata.

Library Journal, po przyznaniu niniejszemu zbiorowi nagrody dla najlepszej książki popularnonaukowej roku

Tym, co łączy wszystkie eseje, jest ożywiający je duch naukowej przejrzystości, intelektualnej uczciwości, prawdy i odwagi. (...) Dawkinsa czyta się z radością, nie tylko z powodu piękna jego prozy, ale także ze względu na elegancję i siłę jego argumentów.

Literary Review

Zdecydowanie pobudza do myślenia.

New York Times Book Review

Wspaniały pisarz (...) Dawkins otwarcie i szczerze zachwyca się naturą.

New Republic

Potwierdza reputację (Dawkinsa) jako wybitnego prozatora i prawdopodobnie najlepszego popularyzatora nauki. Olśniewające!

New York Review of Books

Pierwszy zbiór esejów uznanego naukowca i twórcy wielu bestselerów jest entuzjastyczną deklaracją i świadectwem potęgi rygorystycznej metody naukowej pozwalającej odkrywać cuda świata. W prezentowanych w niniejszym tomie esejach autor wraca do tematu memu - jednostki informacji kulturowej, opisanej w przełomowej książce Dawkinsa Samolubny gen. Czytelnik znajdzie tutaj również poruszające hołdy złożone przyjaciołom i znajomym autora, w tym mowę pogrzebową na cześć pisarza Douglasa Adamsa, autora powieści Autostopem przez galaktykę, korespondencję z biologiem ewolucyjnym Stephenem Jayem Gouldem oraz opis wizyty u słynnych paleoantropologów Richarda i Meave Leakey w ich afrykańskim rezerwacie. Zbiór kończy się błyskotliwym listem do 10-letniej córki Dawkinsa, w którym autor radzi jej, aby pielęgnowała swoją ciekawość świata, zadawała pytania i żyła świadomie.

Prawdziwy rarytas. (...) Każdy z tych esejów natychmiast przykuwa uwagę. (...) Dawkins jest mistrzem jasnego pisania o nauce i jej wyzwalającej mocy.

New Scientist

Jego (Dawkinsa) umiejętność wymyślania zadziwiających możliwości jest prawdziwie olśniewająca.

Sunday Times

Najlepsza książka popularnonaukowa roku według Library Journal.

Spis treści

Kapłan diabła. Opowieści o nadziei, kłamstwie, nauce i miłości -- spis treści

Code, Publish & WebDesing by CATALIST.com.pl(c) 2005-2019 CATALIST agencja interaktywna, znaki firmowe należą do wydawnictwa Helion S.A.